2022-10-03

W dniu 27 września 2022 roku Rada Dzedziny Naukowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach nadała stopień doktora habilitownanego panu dr Januszowi Sielskiemu adiunkowi  naszej Katedry za cykl prac dotyczących nagłego pozaszpitalnego zatrzymania krażenia. Pan dr hab. Janusz Sielski jest autorem ponad 40 publikacji z IF >50 i >130 cytacji.

2022-07-07

Collegium Medicum UJK oraz nasza Katedra nawiązała formalną współpracę naukową z uznanymi ośrodkami naukowymi i badaczami z Europy i USA.

- Prof. Mamas Mamas z Keele University w Anglii

- Prof. Giuseppe Biondi-Zoccai z Sapienza University w Rzymie (30 kardiolog na świecie pod kątem cytowań prac naukowych)

- Prof. Ralf Birkemeyer z Ulm w Niemczech

- Dr Magnus Janzon ze Szpitala Uniwersyteckiego i Uniwersytetu w Linkoping w Szwecji

- Prof. Roxana Mehran z Mount Sinai Icahn School of Medicine w Nowym Jorku w USA (4 najlepszy ośrodek kardiologii w USA)

Mamy nadzieję, że nawiązana współpraca zaowocuje wspólnymi publikacjami, badaniami naukowymi oraz stażami wyjazdowymi.

2021-12-16

Trójka pracowników Katedry otrzymała indywidualne Nagrody Rektora UJK za rok akademicki 2020/21 (Prof. UJK Andrzej Jaroszyński, Prof. UJK Dorota Zarębska-Michaluk i Prof. Zbigniew Siudak). Nagrodę Zespołową za cykl publikacji otrzymali natomiast dr Janusz Sielski i dr Karol Kaziród-Wolski.

Miło nam także poinformować, że Profesorowi Zbigniewowi Siudakowi i Profesorowi Andrzejowi Jaroszyńskiemu zostały nadane przez Prezydenta RP odpowiednio Srebrny i Złoty Krzyż Zasługi wręczone przez wicewojewodę świętokrzyskiego Pana Rafała Nowaka.

2021-10-18

Profesor Zbigniew Siudak został laureatem konkursu MINIATURA 5 Narodowego Centrum Nauki. Jego projekt zatytułowany "Wpływ operacji bariatrycznej na pracę mięśnia sercowego u chorych otyłych. Badanie pilotażowe nowego echokardiograficznego parametru diagnostycznego" został zakwalifikowany do finansowania i będzie realizowany w Collegium Medicum UJK w Kielcach.

2021-09-22

Profesor Zbigniew Siudak został razem z 14 innymi naukowcami z Polski oficjalnym ambasadorem programu Komisji Fulbrighta w Kielcach na kadencję 2021-2023. Wiecej o programie na: https://fulbright.edu.pl/

2021-05-03

Doktor Magdalena Dolecka-Ślusarczyk z Kliniki Chorób Wewnętrznych WSzZ w Kielcach oraz pracownik naszej Katedry, specjalista chorób wewnętrznych oraz diabetologii uzyskała stopień doktora nauk medycznych. Obrona pracy doktorskiej pani dr Magdaleny Doleckiej-Ślusarczyk zatytułowanej "Ocena wpływu cukrzycy ciążowej na stan noworodka i wystąpienie powikłań u matki. Analiza przydatności klinicznej starych i nowych kryteriów rozpoznawania cukrzycy ciążowej" odbyła się 29 kwietnia, podczas posiedzenia Rady Naukowej Instytutu Nauk Medycznych Collegium Medicum Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Promotorem pracy był prof. Zbigniew Siudak. Recenzenci jednoznacznie ocenili pracę naukową doktorantki jako wybitną a Rada Naukowa jednogłośnie przyznała dr Doleckiej-Ślusarczyk stopień doktora nauk medycznych. To drugi w historii Collegium Medicum UJK przyznany stopień doktora nauk medycznych.

2021-02-12

Prezydent RP Andrzej Duda podpisał 20 stycznia 2021 roku nominację profesorską dla Zbigniewa Siudaka aktualnego Kierownika Katedry. Więcej informacji na stronie głównej UJK pod adresem: https://ujk.edu.pl/news/?id=5632&c=4

2020-12-30

Termin egzaminu końcowego z chorób wewnętrznych dla VI roku kierunku lekarskiego.

Egzamin praktyczny:

3, 4, 5 luty 2021 w godz. 8-10

Egzamin ustny:

8, 9, 10, 11, 12 luty 2021 w godz. 9-12

Szczególowy rozpis poszczególnych studentów zdających egzamin zostanie ustalony ze starostą roku.

2020-11-24

Adiunkt naszej Katedry doktor Łukasz Zandecki został laureatem konkursu MINIATURA 4 Narodowego Centrum Nauki. Jego projekt zatytułowany "Ocena przydatności testu obciążeniowego z seryjnymi pomiarami stężeń białek szoku cieplnego we krwi oraz nowych technik echokardiograficznych do identyfikacji pacjentów ze zwężeniami w tętnicach wieńcowych wymagającymi leczenia interwencyjnego" został zakwalifikowany do finansowania i będzie realizowany w Collegium Medicum UJK w Kielcach.

Kilka słów o UJK

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach jest jednym z 16 uniwersytetów państwowych w Polsce, jedynym w województwie świętokrzyskim.

Oferuje kształcenie na poziomie studiów licencjackich, magisterskich, doktoranckich i podyplomowych.